вівторок, 23 вересня 2014 р.

Я в Полтаві живу. Я Полтаву знаю- святкування Дня міста у бібліотеці

23 вересня Полтава відзначає День міста. Це День визволення Полтави від фашистських загарбників. День слави і звитяги, мужності і стійкості, любові до рідної землі і мрії про вічний мир. Мир знову став для нас найдорожчою мрією. Ми знову захищаємо  Україну і Полтаву від  агресорів і  неофашизму.
У вересні 1941 року територія  Полтавщини  стала ареною найбільшої в  історії світової війни битви  між радянським Південно- західним фронтом і німецькими групами армій "Центр" і "Південь".
Близько двох років стогнала Полтавщина під чоботами  окупантів. Гітлерівці встановили  на території області людиноненависницький режим воєнної диктатури та кривавого режиму. Але найтяжчими були людські втрати.
На території області фашисти створили  48 таборів для полонених. Найбільші з них - у Полтаві, Кременчуці, Хоролі, Лохвиці, Лубнах, Котельві, Чорнухах. Найстрашнішою серед катівень була так звана "Хорольська яма", де загинули  бл.100 тис. військовополонених.
Місто окуповане 18 вересня 1941 року.
Вивезено до Німеччини 20800 осіб.
Розстіляно загарбниками 18200 чоловік.
Зруйновано та спалено  1599 будівель житлового фонду на суму 13463 тис. крб.
Визволене частинами Червоної  Армії  23 вересня 1943 року - такими  маловідомими фактами  із життя нашого міста розпочала свій  відеосюжет  у бібліотеці  старший науковий  співробітник  науково-дослідницького експозиційного відділу новітньої історії  Полтавського  краєзнавчого музею  Кузьменко Наталія Вікторівна.
На захід під назвою " Я в Полтаві живу. Я Полтаву знаю "
  запрошені учні 10-б класу гімназії № 13.
Наталія Вікторівна  зачарувала розповіддю про героїзм полтавців, вона знайшла ту струнку, яка визвала захоплення і зацікавленість учнів  у вивченні  історії рідного краю.
На запрошення привітати Полтаву з днем міста радо відгукнувся народний  самодіяльний  ансамбль ветеранів війни і праці "Червона гвоздика" міського  Будинку  культури.
Разом з ведучою  концертної програми  Романенко Олександрою  Пилипівною виступи ансамблю додали настрою гостям бібліотеки.
Ансамль доніс до молодого покоління народну пісню і живий голос, вразив своїм репертуаром, де були гуморески, вірші та пісні  про Полтаву. Звучали композиції: "Моя Полтава", "Полтавський вальс", "Чорнобривці" та ін.
Підтримали святковий настрій і старшокласники. Вони співали  пісні разом із ансамблем.
Продовжилась  програма заходу виступами школярів про війну- звучали вірші і нариси  про ті  страшні події  1941-1943 рр. ( Данилюк К. і Шейко С.)
На завершення заходу бібліотекарі ознайомили  старшокласників  з книжковою виставкою : "Полтава- перлина й краса України".
Ведуча заходу - бібліотекар читальної зали Тимошенко  Світлана Володимирівна наголосила на тому, що  ми повинні знати  свою історію і пишатися своїм містом. І тоді Полтавою пишатиметься вся Україна.

Полтава у роки Великої  Вітчизняної  війни


     Сучасна Полтава
Немає коментарів:

Дописати коментар