понеділок, 15 вересня 2014 р.

У Верховній Раді читають-книжкова поличка

Є багато запитань, які здатні зненацька застати депутатів. Одним з таких виявилося запитання про те, що вони прочитали останнім часом.
Виявилося, що Нестор Шуфрич останнім часом прочитав 4 твори Пауло Коельо. Це, безумовно,  "Алхімік". Величезне враження справив роман "Вероніка вирішує померти". Ну і сподобалися "Заїр" та "Книга воїна світла".
Крім цього Н. Шуфрич прочитав дуже багато хронікальних матеріалів, що стосуються Другої світової війни- особливо документів, які останнім часом були розкриті державними архівами .
"Регіонал" Вадим Колесніченко надає перевагу юридичній та правозахисній літературі, читає книги Дмитра Табачника, наукову фантастику та детективи. Серед українських авторів  виокремлює Івана Франка та Панаса Мирного. Каже, що з творчістю сучасних письменників не знайомий через відсутність достатньої реклами.
Лідер Радикальної партії Олег Ляшко любить не лише читати. У планах депутата-видати збірку власних вибраних публікацій зі ЗМІ. Попри це, він наголошує, що написати повноцінну книгу він  ще не готовий. Твори колег-політиків не читає, бо вони ,за його словами, ними не писані. "Це за них пишуть помічники, спічрайтери, а дехто навіть плагіатом займається. Там тільки прізвище політика стоїть. Їм заняття політикою це не дозволяє і часу не має, а багатьом іще треба було б  навчитися писати, щоб написати книжку",- наголосив Ляшко.
Депутат-письменник Володимир Яворівський на львівському Форумі видавців презентуватиме власну книгу "Найдовша ніч Президента".Читати любить, проте, зауважує, що часу для книг йому не завжди вистачає.
" Я намагаюся читати, але на посередню літературу у мене часу не має"- зазначив Яворівський.
Володимир Литвин купує книги на Петрівці. За книгами спікер, за його словами , особисто ходить  кожні вихідні.
У результаті  у домашню бібліотеку Литвина переходять  біографія президента США  Барака Обами, "Трагічна доля Колчака"- Миколи Черкашина, "Путь воинов христовых"- Валерія  Шамбарова.
"Люблю історичну літературу, написану крізь призму людей",- пояснює свій вибір В. Литвин.
Крім  Литвина всерйоз захоплюються читанням дійсно не так вже й багато хто:  Віктор Ющенко,  Юрій Луценко, Дмитро Табачник, Олександр Мороз, Арсеній Яценюк.
 Ю.Тимошенко у в'язниці читала про жінку , яку образили чоловіки- покидьки.Ув'язнена Юлія Тимошенко попросила свого чоловіка Олександра передати їй кілька книг.
Серед літературних замовлень  Юлії Тмимошенко був і тритомник знаменитрго японця  Харукі Муракамі "1Q84". Одна із головних героїнь-наймана вбивця, що усуває чоловіків, які заподіяли шкоду жінкам. По суті, всі чоловіки в книзі- брудні покидьки і тварюки- пише газета "Сегодня".
Раніше Тимошенко у СІЗО передавали  КПК та Конституцію України, а також романи  Шкляра та Чехова.

Рівень начитаності нинішніх лідерів опозиції значно нижчий , порівняно з відомим  політиком Юрієм Луценко, який прочитав у тюрмі 300 книжок. Так вважає сучасний український письменник  Андрій  Кокотюха, про що він сказав у коментарі Gazeta.ua
Юрій Луценко читає дуже багато, більше ніж  Олег Тягнибок, який читає  Тараса Шевченка, чи  Арсеній Яценюк, який читає  мемуари Стіва Джобса, чи Віталій Кличко , який казав , що щось читає.
Тарас Шевченко, Леся Українка та Іван Франко- "три допоміжні прапорці ", що рятують українських політиків, котрі не читають, адже творчість цих авторів відома їм ще зі школи -зауважує письменниця Ірен Роздобудько.
"Причина, як у всіх тих людей, що не звикли читати,- нестача часу. Хоча це не є виправданням, бо людина, яка хоче бути розвиненою у всіх питаннях, крім класичної літератури, сучасну теж має знати"- наголосила авторка.
На думку Віталія Капранова , одного з братів -письменників, чиновники "вимушені ховатися", адже "сказати публічно про те, що нічого не читаєш ,- соромно".
Книжкова поличка "У Верховній Раді читають"   зацікавила читачів бібліотеки- філії № 6.
 Користувачі  бібліотеки зацікавились книгами , які читають наші  політики.
 
P.S. Матеріал до теми взято  з журналів  "Обком ", "Кореспондент", та  газети "Сегодня".
 
 
 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар