середа, 6 травня 2015 р.

"Кров'ю і потом плекали свою землю діди наші ...Пам'ятаємо ! "-вечір спогадів у бібліотеці

В Україні  2015 рік проголошено роком ветеранів війни 1941-1945 рр. та 70-ї річниці Великої перемоги над нацистською Німеччиною. Одночасно це рік пам'яті і всенародної шани тим, хто здобув Велику Перемогу.

5.05.2015 р. у бібліотеці - філії № 6 пройшов вечір спогадів:" Кров'ю і потом плекали  свою землю діди наші...Пам'ятаємо!"
На захід  поспілкуватися з ветераном війни прийшли учні 10-Б класу гімназії № 13. А  згадував про пекло  Другої  світової війни- інвалід  І групи- Іван Якович Лантух, який  в мирний час більше 15 років очолює Полтавську обласну  організацію інвалідів війни та Збройних сил, активно і ефективно захищає соціальні інтереси інвалідів.
На мирному фронті Іван Якович є бійцем досить рішучим і наполегливим, тому йому багато що вдається.Він завжди поруч з тими, хто потребує співчуття і допомоги.
На сьогодні Івану Яковичу 91 рік. У нього ясний розум, добре серце, він до цих пір повний оптимізму, адже не зламався і не впав духом.
Напередодні відзначення Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги ветеран намагався , у міру можливого, донести свою "окопну правду" до десятикласників.

У програмі заходу були:

1.-Година споминів: " І спом'яну , і пом'яну. І ще раз війни прокляну"
2.- Поетична хвилинка від ветерана -
 І. Я. Лантух читав свою "Баладу про бойового солдата"
3.- Музична пауза на якій постійний читач бібліотеки -Кошелєв Сергій виконав під гітару пісню про війну: "Нас не нужно жалеть"

4.-Запитання до учасника Другої світової війни-Лантуха І.Я.
5.-Знайомство з книжковою виставкою:"Пам'ятаймо загиблих.Шануймо живих.

Іван Якович  розповів, що війна , це не весела прогулянка крізь пулі - це страждання тисячів сімей, це кров і смерть за свою Батьківщину.
Гість заходу пригадав, що події, які відбувалися на війні, за декілька місяців робили із молодих, юних хлопчиків сивочолих, загартованих чоловіків.
Розповів про окуповану нацистами Полтаву.Де окуповані власті  виганяли людей на сільсько господарські роботи, ремонт, розчищення доріг.

А навесні 1942р. окупанти почали масовий вивіз молоді на примусові роботи до Німеччини. Для цього  створювалися спец. табори під охороною поліції, жандармерії та регулярної армії.
У такому таборі поміж інших опинився і Лантух І.Я. Його втеча з конц табору виявилася вдалою.(А взагалі 13 разів його відправляли до нацистської Німеччини і стільки ж разів він утікав по дорозі)...
Іван Якович-свідок Другої світової війни, в якого поранене тіло і душа , яка не забуває  події далекого минулого.
"1939-1941.Пам'ятаємо. Перемагаємо"

Немає коментарів:

Дописати коментар