понеділок, 11 липня 2016 р.

" КОТОВАСІЯ " в бібліотеці

    Саме котам, цим красивим і містичним тваринам був присвячений захід у бібліотеці- філії  № 6, який пройшов 11 липня 2016 року.
   Ці милі і загадкові тварини вже давно заслужили у людей повагу і любов. Коти супроводжують людину на Землі, напевно,  від самого початку історії людської цивилізації.
Вчені запевняють, що кішок  одомашнили ще понад 9500 років тому, тепер вони населяють практично всі  райони Земної кулі.
  Як і в мистецтві, так і в літературі кіт  посідає важливе місце. Він часто ставав персонажем різних творів, поем, віршів, казок. Наприклад,  "Кішка, яка гуляла сама по собі"  Редьярда Кіплінга, "Чорний кіт" Едгара По, " Кіт у чоботях " Шарля Перро, " Життєві переконання кота Мурра" Е. Т. А. Гофмана. У казці  Льюїса Керролла " Аліса в країні Чудес " одним з персонажів є Чеширський кіт .
 Для маленьких відвідувачів заходу була проведена бесіда:
 "МІЙ ВУСАТИЙ, МУРКОТЛИВИЙ МЕНШИЙ ДРУГ ", експрес-інформація:"ТОП 10 ЦІКАВІ  ФАКТИ ПРО КОТІВ",
Зачитана  бірманська казка про котів під назвою" Четверо глухих"( зі збірки Наталки Котигоренко:" Все про кішок ".

   Діти дізналися на заході про історію походження сімейства кошачих, про їхніх предків, про одомашнення кішок та їх розповсюдження по світу. Зацікавила маленьких читачів інформація про незвичайні властивості  кішок, про їхню відданість господарям, уміння передбачати катастрофи тощо.
   З великим ентузіазмом діти взяли участь у вікторині:  "ЗНАВЦІ КОШАЧОГО ЖИТТЯ ". До речі, деякі дітлахи прийшли на захід зі своїми чотириногими друзями- котами, кошенятами, відомим на всю бібліотеку- щуром Семом.
   Звучали в цей день і пісні... " кошачою мовою". Свої улюблені пісні діти муркотіли і нявкали по- кошачому, за мотивами відомих пісень.
   Про котів написано багато. Тому цікаву і корисну інформацію про цих тварин, всі відвідувачі  бібліотеки можуть знайти у виданнях, які виставлені на перегляді літератури під назвою : "ВУХОЛАПОХВІСТ ".
 

1 коментар: