неділя, 13 серпня 2017 р.

ПЕНСІОНЕРИ 2 .0 В БІБЛІОТЕЦІ

     Смартфони, планшети, гаджети, віджети, аватарки,  вайбер, ватсап прости Господи. Будь- який школяр знає про них, а ось  звичайний пенсіонер...в більшості не знає.
     Якщо судити вибірково по тих читачах  пенсійного віку, які відвідують нашу бібліотеку, найбільш вживаною технікою у них є мобільні телефони,  які використовують  в основному витятково для дзвінків.
    Але в наш інформаційний чи вже пост- інформаційний час куди ж без знання комп'ютера?  Правильно- нікуди. А одним із  найефективніших  місць безкоштовного навчання пенсіонерів  є, звичайно, бібліотеки: безкоштовні, розповсюджені, всім відомі. Адже сьогодні бібліотека- це місце, куди літні  люди бажають приходити ,оскільки можуть провести там свій вільний час у цікавий і корисний спосіб.
    Адже з виходом на пенсію  вони гостріше відчувають свою ізольованість, їм бракує простого спілкування.

Бібліотека-філія № 6 з'ясувала,
що нові бібліотечні послуги- безкоштовне використання комп'ютерів та Інтернету особливо цікаві людям похилого віку і відповідно ввела навчання комп'ютерній грамотності для пенсіонерів.
Навчання  комп'ютерній грамотності 
проходили у бібліотеці ( червень- серпень) по неділям під гаслом : 
" ВІК ЖИВИ - ВІК НАВЧАЙСЯ ".
Були вибрані одинадцять тем, якими зацікавились самі пенсіонери.

На цих навчаннях пенсіонери мали можливість познайомитися з основами роботи з комп'ютером, вивчити основні текстові редактори, отримати  практичні навички, які потім будуть використовувати для активного ділового та  особистого  листування, відправлення копій документів у будь- яку частину світу. А ще навчилися  безкоштовно зв'язуватися з друзями і родичами за кордоном завдяки програмі SKYPE, друкувати і розсилати листи, прослуховувати музичні файли, переглядати улюблені фільми, купувати та продавати речі через ІНТЕРНЕТ, знайшли цікаві та інтелектуальні ігри для хвилин відпочинку тощо.
 Навчання для пенсіонерів проводили як бібліотекарі так і гості бібліотеки- волонтери.
Навчання для пенсіонерів  допомагав проводити головний спеціаліст відділу інформаційних технологій та комп'ютерізації Полтавського обласного казначейства - 
Бадула Євген Іванович.

Він став для своїх " учнів",  ніби палочка- виручалочка, ніби швидка допомога в потрібний час, адже дав всім присутнім свій номер телефону і  консультував їх навіть вдома  по - телефону.

За три місяці навчання відвідали 64 пенсіонери

Відгуки  по закінченню
навчань:
-  Світ комп'ютерів став для мене не таким чужим,- стверджує  75 -річна пані Любов.
-  Моя дочка вже не раз намагалася навчити мене роботі з комп'ютером, але
в неї недостатньо терпіння і розуміння,- розповідає 70- річний пан Володимир.
До речі,  це він, Альховик Володимир Костянтинович, і став найкращим учнем  серед  бажаючих навчитися  комп'ютерній грамотності у бібліотеці.

Немає коментарів:

Дописати коментар