четвер, 28 вересня 2017 р.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗИКИ У БІБЛІОТЕЦІ

   
     Бібліотека- філія  № 6  вітає всіх прихильників музичного  мистецтва з Міжнародним днем музики, який за рішенням  ЮНЕСКО було засновано 1 жовтня 1975 року.
    Неможливо уявити собі наше життя без музики, адже в ній втілено все прекрасне, світле, добре, вічне. Вона живе і дихає не тільки в серці композитора й артиста, але рухає і поезію, і архітектуру, невидимо присутня в усіх глибоких почуттях людини.
     Щоб полюбити музику по-справжньому, треба прагнути не просто слухати, а вслухатися в неї, і тоді можна збагнути, який багатий і дивовижний її світ .
      Слово "музика"-древньогрецького походження, й означає в перекладі- мистецтво муз. Древні греки вірили, що молоді люди, яких змалку привчали розуміти й любити музику, не заплямують себе ніякими не благородними вчинками. Музика спонукає, надихає, заспокоює, виховує, вона дійсно є могутнім засобом дії на свідомість і психіку людини.
       Вважають, що одним із перших дослідників музики був ПІФАГОР. Саме він віднайшов іще одну функцію музики: музика має лікувальне значення.
Психологи вважають, що варто слухати "давню,добру" класику, яка й підбадьорить, і характер поліпшить, і полікує- варто лише скористатимся рекомендаціями болгарських учених.

Отже слухаймо:


  • проти гіпертонії-  ноктюрн ре -мінор Шопена, та концерт №8 Баха;
  • проти головного болю-музику опери "Фіделіо" Бетховена, угорську рапсодію Ліста;
  • замість заспокійливого- третю частину № 6 симфонії Бетховена  та " Аве Марія " Шуберта;
  • відчуваєте роздратованість- кантату №2 Баха та  " Місячну сонату" Бетховена.
     Учені довели, що кожен орган нашого тіла  відгукується на певну ноту і співзвучний з  певним музичним інструментом. Скрипка, приміром, лікує нервову систему, віолончель заспокоює серцевий біль, кларнет показано при захворюваннях печінки, а флейта корисна всім стомленим від напруженого робочого дня. Концерт симфонічної музики благотворний для імунної системи.
    Ось яке різноманітне і велике значення має музика в нашому житті. Тому щоб подарувати незабутні хвилини піднесення і атмосферу гармонії  бібліотекарі бібліотеки- філії №6 організували справжнє свято своїм читачам.
     28 жовтня  у бібліотеці  відбувся святковий концерт до Міжнародного дня музики під назвою
" ВЕЛИКИЙ ГІТАРНИЙ КОНЦЕРТ".

 У читальній залі  бібліотеки зібралися ті, хто був радий спілкуванню з музичним мистецтвом- учні шкіл, ПТУ, студенти ВУЗів, викладачі, домогосподарки, люди похилого віку.

    Програма концерту органічно поєднала класичні та естрадні, інструментальні та вокальні твори українських і зарубіжних авторів.
Свято музики урочисто відкрили давні друзі бібліотеки, полтавські співачки, солісти ансамблю" ЛТАВА"-
ВІРА МОТЧАНА та ЛІДІЯ НОВІКОВА піснею " Хризантеми ".

     Своїм чудовим високопрофесійним виступом порадувала присутніх ІРИНА РОДІОНОВА- композитор, бард, співачка, яка вперше виступала у нашій бібліотеці.
      Національного колориту музичному святу додав виступ 
 ЯКОВА КУПІНСЬКОГО зі своїми гуморесками з книги "Два куми ".

Справжнє захоплення публіки викликали  ретро- пісні 80-х.-
"Королева красоти "," Осінній поцілунок","Барабанщик" та інші.
Окрасою концерту стала пісня " Червона Рута " у  виконанні Віри Мотчаної.
      Фінальним акордом  святкового концерту стало спільне виконання учасниками концерту українських народних пісень.
Віртуозне, високопрофесійне виконання пісень нікого в залі  не залишило байдужим. Знайомі улюблені мелодії читачі бібліотеки співали разом із виконавцями, а захід подарував всім незабутні хвилини осіннього піднесення і натхнення.


Немає коментарів:

Дописати коментар