четвер, 19 квітня 2018 р.

ЄДИНЕ ЦІЛЕ: ЖІНКА І ВЕСНА !

         Все прекрасне на землі - від світла сонця, від кохання жінки, від молока матері.
       В усі часи жінка була могутньою рушійною силою, яка надихала чоловіків. Заради неї розпочиналися війни, вершилися долі народів, створювалися шедеври. Образ жінки оспівували митці.
       Скільки пісень, віршів, інших творів мистецтва присвячено матері ! Вклоняється світ таким матерям, благословляє це величне і ніжне ім'я- Ненька, Мати, Мадонна!
       До Міжнародного дня боротьби за права жінок проти насилля і міжнародний мир в бібліотеці-філії № 6  пройшов вечір -концерт: "Єдине ціле: жінка і весна !"

    Розпочала захід ведуча Світлана Тимошенко  поетичними рядками про жінку, розповіла  також цікаві факти про історію жінок з давніх часів до наших днів.
Наприклад, в Афінах, VI-V ст. до н.ери жінки не могли розпоряжатися ні майном, ні своїми власними дітьми. Вони вимушені жити на спеціально відведеній для них жіночій половині дома.

В XI столітті жінки епохи феодалізму підкорювались батькові, чоловіку, братам і синам. Вони не мали ніякої влади. Вважалося, що землею може володіти лише той, хто зможе захистити її зі зброєю в руках...
До слів привітання був запрошений чоловічий  колектив поетів-декламаторів :
Віталій Бурмака  поет- декламатор української поезії,
 Микола Максимов поет- гуморист, автор книги гуморесок,
Яків Купінський- автор ліричних віршів про жінок та 
цікава, неперевершена  виконавиця пісень різноманітного жанру - Віра Мотчана.

Це вони, наші постійні гості бібліотеки, ділилися гарним настроєм з глядачами. Звучали  улюблені пісні про кохання у виконанні Віри Мотчаної- романс
 " Я до тебе повернусь "(авт. Я. Купінський)
"Шелестять дощі" (авт. Л. Костенко ) та хіти 80-х років.
Для неповторних, безпечно талановитих, самостійних, сучасних, продвинутих, незалежних і НІЖНИХ  звучав сьогодні гумор,  ліричні пісні перемежовані з літературними хвилинками, в яких розповідалися цікаві факти про...жінок !

Немає коментарів:

Дописати коментар