неділя, 31 травня 2020 р.


МИСТЕЦТВО БУТИ ЖУРНАЛІСТОМ

В Україні 6 червня відзначається День журналіста. Свято призначено Указом президента Леоніда Кравчука у 1994 році. Саме цього дня, 6 червня 1992 року, Спілка журналістів України була прийнята до Міжнародної федерації журналістів, яка є найбільшою в світі організацією професійних працівників ЗМІ.
       Журналістика бере початок ще з часів Юлія Цезаря, який почав публікувати "Діяння сенату", а згодом "Щоденні громадські дощечки", на яких записували хроніку подій. Приблизно з 911 року в Китаї почав виходити "Цзінь бао" ("Столичний вісник"). Вважається, що перша газета вийшла друком у 1605 році у французькому Страсбурзі. А перше успішне щоденне друковане видання з’явилося в Британії — газета The Daily Courant друкувалася з 1702 по 1735 рік.  З часом і з розвитком суспільства преса сформувалася як впливовий соціальний інструмент під титулом "Четверта влада". Цей вислів, який згодом став широковживаним терміном, приписують авторству Томаса Карлейля і Жан-Жака Руссо.
      День журналіста щорічно відзначається в Україні 6 червня - в день прийняття Спілки журналістів України в 1992 році до Міжнародної федерації журналістів. Відповідний Указ Президента України № 251/94 був підписаний 25 травня 1994 року.
    День журналіста - це не тільки професійне свято працівників засобів масової інформації. Це свято загальнонародне, тому що важко уявити сучасне суспільство без інформації, без засобів її передачі, без професійного погляду на події та факти нашого життя.
      Професія журналіста сьогодні приваблює багатьох молодих людей численними перевагами, широкими можливостями. Серед них як на найважливіші слід вказати на такі.
Здійснюючи свою професійну діяльність, журналіст виступає під час інтерв'ю в ролі психолога, він мусить бути гарним комунікатором і вміти "розговорити" співбесідника.
         Збираючи інформацію, він повинен виявити неабиякі акторські здібності, зуміти, де це потрібно, залишитися непоміченим, спрацювати у ролі стороннього спостерігача, а в іншому місці зіграти важливу персону, домогтися довіри, схилити співрозмовника на свій бік і обов'язково сподобатися йому, адже тільки за умов цілковитої довіри можливе розкриття інформаційної скрині Пандори, якою, безумовно, є кожна людина.
       Спілкуючись щодня з численними співрозмовниками й читацькою аудиторією, журналіст здійснює функції педагога, щонайменше в двох аспектах: по-перше, відкриваючи людям шлях до нових знань, і по-друге, навчаючи їх жити. Він вислуховує й дає корисні поради. У нашому суспільстві журналіст - це не просто професія, а певне звання, її представники наділені великим суспільним авторитетом, до них звертається пересічний громадянин у скрутні моменти свого життя, шукаючи поради й підтримки. Тому в професійній діяльності журналістові часто доводиться здійснювати й лікарські функ. Слід однозначно сказати в підсумку, що журналістика, як ніяка інша сфера, надає індивідові можливість стати особистістю, реалізувати себе цілком, виявити усі природні таланта, якими б розмаїтими вони не були.
          Ми, працівники бібліотеки №6, хочемо привітати всіх журналістів з професійним святом в особі журналістки Наталії ЖОВНІР, яку ми дуже гарно знаємо і вважаємо, що вона відповідає всім вимогам дійсного журналіста. Крім того, вона гарна, турботлива матуся і нарешті талановита поетеса. Ії вірші, глибокі, життєві, добре зрозумілі простій людині. Вони, ковток, доброї кави в холодний, дощовий вечір, від якого стає спокійно, тепло і затишно на душі. Нещодавно Наталія випустила  нову

поетичну збірку Кольоровий експрес». Працівники і читачі дуже сподіваємося, що презентація цієї збірки відбудеться і в нашій бібліотеці.
Зі святом вас друзі!!!

Немає коментарів:

Дописати коментар