понеділок, 25 травня 2020 р.



Флористика-квіти навколо нас
Без квітів не обходиться, мабуть, жодна визначна подія у нашому житті: вони незмінно супроводжують свята, цікаві зустрічі, дають можливість виразити наші відчуття і відношення до близьких людей. Проте солідніше дарувати, отримувати у дарунок або використовувати для прикраси не просто кілька окремих квіточок, а цілісний витвір мистецтва, створений з них. Вибудовуючи певну композицію, букет, флорист прагне передати ту або іншу ідею чи настрій, замислює художній образ, а потім підбирає колірне рішення і матеріали, здатні втілити його у форму, зрозумілу для глядачів.
. Флористика — різновид декоративно-прикладного мистецтва та дизайну, яке проявляється у створенні флористичних робіт (букетів, композицій, панно, колажів) з різноманітних природних матеріалів (квітів, листків, трав, ягід)
       Флористичні роботи, виконані з сухих рослин і квітів, більш живі та близькі до природи, ніж синтетичні картини із скла або пластика. У рослинних картинах немає тих шкідливих речовин, які негативно впливають на наше самопочуття.
Не можу не згадати про унікальні , чудові флорестичні картини талановитої майстрині – Ніни Баканової, яка неодноразово виставляла свої роботи в нашій бібліотеці.
    Композиція з квітів — це завжди складна творча і технічна робота флористів. В композиції треба передати квітами якусь ідею або ж тему, відтворити подію. Одночасно треба зібрати і скласти квіти в композицію в такий спосіб, в який у природі вони практично ніколи не ростуть і не сусідують одне з одним. Лише за такої умови флористична композиція проявить свою красу і стане самостійною окрасою. постійного спілкування з природою. Вдало складена квіткова композиція — це не просто гармонійне поєднання форм і барв, але і віддзеркалення відчуттів, стану душі.  Для кожної окремої людини пасують конкретні квіти. Не менш важливо, що букетом людина хоче сказати іншій — попросити вибачення, запросити на прогулянку чи попрощатись.
                              Квіткові композиції поділяються за віком та статтю. Тобто є квіти, які підійдуть молодим людям, а інші — пасують краще старшим особам. Відрізняються і букети для жінок та чоловіків. Специфіка композицій для представників сильної статі — у строгості кольорової гами. Для чоловіків підійдуть кала, антуріум, але у жодному разі не троянда. Для дітей букети з мандарин, якими малята згодом зможуть поласувати.



Немає коментарів:

Дописати коментар