вівторок, 19 травня 2020 р.


Невідома Полтавщина
Перш ніж відправитися в далекі країни за сенсаціями – спитайте себе: - А чи немає у моїх рідних місць від мене секретів? Чи все я знаю, чи все я бачив? Якщо є сумніви, тоді інформація з бібліо-скарбнички вам допоможе.
Полтавщина прославилася завдяки гоголівській Сорочинській ярмарці та батьку української нової літератури – Івану Котляревському. Та чи чули ви, що у межах екскурсії цим краєм можна одружитися згідно зі всіма українськими звичаями? Знали, що тут знаходиться один із найзначиміших Центрів хасидизму в Україні?
Музей-спектакль українського весілля
Село Великі Будища – місце, де живуть традиції українського шлюбу. Музей не типовий: тут немає нудних екскурсій та експонатів, до яких не можна торкатися. Відвідувачам пропонують зімітувати весілля. Із групи обирають нареченого, молоду, дружб, батьків молодят та сватів. Наречені одягають шлюбне вбрання 50-річної давності, а для молодої тут є навіть скриня з приданим.
Підготовка до шлюбу.
У музеї можна й справді одружитися. Шлюб оформить голова сільради. А гостей чекатимуть смачні традиційні страви, приготовлені за технологією прабабусь.
Сам музей оформлений у стилі української світлиці, у якій точно відтворена обстановка побуту столітньої давнини.
Артпростір “Хрулі-на-Сулі”
У селі Хрулі – 29 мешканців, і більшість з них – пенсіонери. Переселенець із Криму Павло (на фото) вирішив розвивати місцину: створив хутір “Хрулі-на-Сулі”. Займається він цим спільно із подругою Настею. Хлопець прагне, щоб село розросталося і набуло популярності серед туристів. Його мрія – провести подію, що збере три тисячі людей. Цьогоріч тут уже відбувся один фестиваль “дачного” формату для ветеранів, добровольців і волонтерів. Учасники каталися на катамаранах, ловили рибу, слухали музику та смажили зефір на багатті.
Ще на хуторі є читальня. Вона дуже популярна серед місцевих. У бібліотеці вдосталь книг на будь-який смак. Павло хоче, щоб читальня стала альтернативою місцевого клубу, що перебуває в аварійному стані. Планує запрошувати лекторів та митців, щоб ті ділилися досвідом із хрулянами.
Павло завжди радий гостям, яких на хуторі чекає хостел.
Бібліотека. Фото:
Музей гончарства
Опішня – давній центр українського гончарства. Ще у ХХІ столітті ходила слава про ремісників із цього селища. Сьогодні Опішню називають “українською Меккою гончарства”. Тут проходять щорічні фестивалі, а школярів, які хочуть стати гончарами, вчать цьому ремеслу вчать у спеціалізованій школі із сьомого класу. У селищі – найбільший в Україні музей гончарства, більшість експонатів якого знаходяться просто неба. Відвідувачі можуть пройти майстер-клас із гончарства, де гостям пропонують власноруч створити собі маленький горщик. На другому поверсі музею показують фільми про історію ремесла.
Музей гончарства.
Молочна ферма “Астарта”
Доїння корови на "Астарті".
Молочний комплекс у селищі Гоголеве – сучасне підприємство, досвід якого наслідують навіть французи. Ферма тримає тисячу голів корів, обладнана безприв’язною системою утримання худоби і має нову системою доїння, що дозволяє виготовляти молоко “екстра-класу”. Щоправда комплекс працює виключно на експорт.
Доїння корови на "
Комплекс у Гоголевому – приклад соціально відповідального підприємства. У 2015 “Астарта” внесла до бюджету селища понад мільйон гривень. За ці гроші у Гоголевому відремонтували дитсадок, закупили меблі до школи та зробили новий ігровий майданчик. Подекуди підприємство замість Автодору власним коштом ремонтує ділянки шляхів, якими рухається їхній транспорт. Ферма в Гоголевому відкрита для екскурсійних груп. Тут відвідувачам розкажуть та покажуть, як отримують молоко європейської якості.
Центр хасидизму
Біля могили рабина.
Центр хасидизму “Адмор Азакен” – чи не найбільший в Україні. Сюди з’їжджаються тисячі віруючих зі всього світу, щоб помолитися над могилою рабина Шнеур Залмана, засновника хабаду – течії хасидизму. Для паломників тут є синагога, релігійна бібліотека, міква (резервуар для духовного очищення за допомогою води в хасидів) та гостьовий комплекс для ночівлі.
Екскурсія комплексом
Звичайним туристам пропонують відвідати екскурсію комплексом та дізнатися про хасидів більше.

Немає коментарів:

Дописати коментар