четвер, 18 червня 2020 р.


ЯКЩО ВИ НЕ ЧИТАЛИ, МИ ЙДЕМО ДО 

ВАС!

        
Літо – ідеальний час, щоб побалувати себе цікавою книгою. Літо – час шкільних канікул, коли діти відкривають світ і себе в цьому світі. Друже, твої пригоди починаються з книги!
   Запрошуємо вас на літературний вікенд.

  Серія про Енн із Зелених Дахів Люсі-Мод Монтгомері у перекладі Анни
Ця класика канадської літератури – одна з найдовших повністю перекладених (і чудово перекладених!) українською мовою серій (так, ми любимо добрі книжки з не менш добрим продовженням). Анна Вовченко змогла зробити вже більше як сторічну Енн близькою сучасним українським дівчатам (сподіваємось, і хлопцям теж), тож саме за це ми вирішли відзначити одну з найпопулярніших за останні 25 років серій.

“Інший дім” Оксани Лущевської
“Видавництво Старого Лева”
Один із небагатьох проблемних підліткових романів, з актуальною для нинішніх читачів проблематикою, психологічно прописаними персонажами та доброю мовою – “Інший дім” Оксани Лущевської не міг не потрапити до нашого списку. До того ж сучасний і міський (на противагу “сільському” дитліту, що, на диво, досі існує), цей роман відіграв важливу роль у дорослішанні юної української літератури для підлітків.

Письменниця Барбара Космовська – знана в Польщі авторка романів для підлітків. Її книги про 16-річну Агнешку (яку всі називають Бубою) – це ланцюжок побутових історій та ситуацій, у які сучасний підліток має всі шанси потрапити, проте не завжди знає, як із них виходити.
Ідеться і про стосунки з батьками та друзями, і про власні різноманітні зацікавлення, і про родинний побут, і про серйозніші речі, як-от азартні ігри чи пияцтво. Читачів "Буби" також приваблює легкий гумор і таке потрібне для підлітків оптимістичне ставлення до дійсності та клопотів у власному житті.

А зараз  я хочу запросити на наш літературний вікенд дорослого читача.
Якщо Ви обожнюєте читати книги з довгим сюжетом, безліччю подій та ще й неймовірною кількістю сторінок (400+, а то й багатотомники) — пропонуємо задуматися над питанням: «А як же маленькі книги»? Чим вони гірші та чим поступаються товстелезним та важким книгам?
А якщо ви ще й бажаєте наздогнати свій читацький челлендж (всі ми робимо це, чи не так?), книги з цієї добірки стануть порятунком. Отже, звільніть місце у своєму розпорядку днів, адже наступні 8 діб ви читатимете по одній книзі на день.

  Амадока Софія Андрухович  
  Понівечений до невпізнаваности в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яти: чоловік не пам’ятає ні свого імени, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомости, зшивати докупи спільну.

Успішна ріелторка Мелані — амбітна кар’єристка, неприступна для чоловіків, у якої непрості стосунки з батьком. Вона має здатність бачити істот з паралельного світу, але весь час це заперечує. Її не цікавлять старі будинки, що зберігають історії. Та вона й гадки не мала, що успадкує такий від клієнта, якого бачила лише раз. За його заповітом, будинок на вулиці Тредд, укупі з антикваріатом, песиком та привидами давніх господарів, тепер належить Мелані. Утім, є незвична умова: щоб успадкувати майно, жінка має реставрувати його й прожити там.
 Марк Леві
Головний герой роману — мрійливий хлопчик, який володіє унікальними здібностями. Він може вкрасти чужу тінь і таким чином дізнатися найпотаємніші таємниці людини. Користуючись цим даром, він намагається зробити оточуючих трохи щасливішими, допомагаючи втілити в реальність їхні мрії. Але щастя швидкоплинне: сьогодні воно полягає в одному, завтра — в іншому. Чи треба допомагати людям втілювати в реальність їх бажання, або життя з часом саме розставить все на свої місця? Мабуть, кожен винесе з цієї книги щось своє, але в кожного хто прочитав — десь глибоко в душі залишиться трохи світла, тепла та крапелька смутку.
На цьому наша зустріч добігла кінця, але сподіваюсь наше розставання буде не довгим.

1 коментар:

  1. Коли перукарні нарешті відкрилися саме час послухати цікаве оповідання "Безкоштовна перукарня" у виконанні автора Дмитра Бондаренка. Твір було опубліковано у спеціальному детективному випуску журналу "Однокласник", а також у газетах "Двое" та "Літературне Придніпров'я".

    https://youtu.be/PoTqONiuKNQ

    ВідповістиВидалити