середа, 16 вересня 2020 р.

 Мистецтво спілкування


Спілкування важливе для кожного. Нас супроводжують розмови з різноманітними людьми — розмови особисті, дружні, ділові тa розмови із пересічними перехожими.

Але нині, через брак часу або великі відстані, ми дедaлі більше спілкуємося віртуально, за допомогою гаджетів, у соціальних мережах. 

Інтернет чи живе спілкування? Саме це питання є проблемним у наш час, і у кожного на нього своя відповідь. У наш час стали дуже розповсюджені соціальні мережі, за допомогою яких люди можуть спілкуватися один з одним на відстані, при цьому не будучи знайомими особисто. Кількість цих мереж збільшується з кожним роком, також збільшуються і розширюються можливості таких веб-сайтів: можливість спілкуватися за допомогою веб-камер, мікрофону…

Та чи можуть ці сайти витіснити реальне спілкування? Адже сьогодні навіть можна спілкуватися і по відео-зв’язку!

 Інтернет не може повністю замінити живе спілкування. Бо ми потребуємо присутності людей поряд, хочемо відчувати людину, її емоції, почуття. А чи можна це відчути через Інтернет? Ні. Адже, не маючи змоги спілкуватися з людиною «вживу» ми не зможемо зрозуміти, пізнати її повністю.

З кожним роком цінності людства змінюються, і не завжди у кращий бік. Все більше людей забувають про справжні людські стосунки, моральність, щирість. 

Але, з іншого боку, деяким людям простіше спілкуватися через Інтернет.   Вони знаходять у цьому шлях до спілкування з людьми, адже соромляться себе реального. Такі люди часто живуть віртуальним життям. Деякі навіть створюють себе нового, змінюючи долю, звички, фото… Вони стають такими, якому не можуть бути в реальному житті.


Ми з колегами вражаємо, що не слід занaдто захоплюватися віртуальним життям. Воно, звичайно, цікаве і захоплююче, але ніколи не замінить дійсності. У світі Інтернету набагато легше вирішувати проблеми: нажавши кнопку чи відправивши смайлик, простіше заводити друзів, простіше бути таким, яким тебе хочуть бачити… Але сaме ця «легкість» дуже заважає у реальному житті, адже ми розучуємося спілкуватися по-справжньому!  Люди, які обирaють світ Інтернету, дуже багато втрачають. Втрачають справжніх друзів, прогулянки і пригоди, втрачають  силу почуттів, можливість закохатися до безтями і тонути у очах коханої людини, втрачають, врешті-решт, спів солов’їв увечері та подих літнього вітерцю…  Не варто відмовлятися від справжнього життя, слід жити, жити реальністю, адже вона набагато цікавіша! Немає коментарів:

Дописати коментар