вівторок, 8 вересня 2020 р.

 Міжнародний день грамотності

Бути грамотним- модно!

Міжнародний день грамотності - один з міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй. Відзначається щорічно відповідно до рішення 14-ї сесії ЮНЕСКО

Розуміння поняття грамотності може бути різне – від максимально спрощеного рівня, тобто вміння читати, писати й рахувати, до розуміння грамотності людини як суспільної істоти.

 У друге визначення ми вкладаємо поняття освіченості, вміння аналізувати й зіставляти факти, розуміти глибинну суть процесів і користуватися усіма тими знаннями, які людина отримала під час життя.

 Зрозуміло, що грамотна людина займає в житті виграшну позицію – їй легше спілкуватися з іншими людьми, вона більш успішна в кар’єрі, її більше поважають. Врешті-решт, таку людину важче «зазомбувати», адже, керуючись власним життєвим досвідом, вона дотримується чіткої, виваженої позиції. 

Третя іпостась грамотності – це грамотність філолога, людини, яка буде нести певний набір правил, культуру усного і писемного мовлення в маси і формуватиме мовне середовище довкола себе.

Грамотність - свято для людства, яке досягло вражаючого прогресу в цій галузі, довівши кількість грамотних людей у світі до чотирьох мільярдів. Однак грамотність для всіх - дітей, молоді та дорослих - ще не до кінця досягнута мета.

Боротьба з неписьменністю як і раніше залишається завданням величезного масштабу і складності. Незважаючи на помітні успіхи багатьох країн, більше 860 мільйонів дорослих залишаються неписьменними, а більше 100 мільйонів дітей не ходять до школи.


І ми, бібліотекарі бібліотеки-філії №6 вирішили влаштувати до дня грамотності флешмоб під назвою:"Бути грамотним- модно!" Бібліотекарі долучилися до  написання диктанту, тим самим хотіли показати, що вчитися ніколи незапізно. 
Немає коментарів:

Дописати коментар