понеділок, 11 січня 2021 р.

Автор + художник = книга


 

Автор + художник = книга.

Ви колись уявляли собі, як створюється книга?. Звичайно всі ми знаємо, як автор працює над сюжетом книги (відео сюжет з письменником Глібом Гавриловим). Але, чи замислювалися ви над тим, яка книга нас більше приваблює? Чи звертали ви колись увагу, як вибирають собі книгу діти?. Так,  на першому місті завжди ілюстрації. Виявилося, що написати сюжет, навіть цікавий – це ще не книга. А ось вдале оформлення + захоплюючий сюжет = цікава книга. Формула дуже проста автор + художник = книга.

Цілком вірогідно, що ви хоч раз в житті читали книжку, яку ілюстрував Олександр Продан. Адже твори Володимира Аренєва, Ярослава Яроша, Астрід  Лінгрен,  Івана Франка, Марка Твена, та багатьох інших письменників мають надзвичайно привабливий вигляд саме завдяки художньому оформленню цього художника. Ми вирішили дізнатися більше про «мистецьку кухню» та джерела натхнення цього талановитого митця.

Коли ми спитали – з чого починається робота над ілюстраціями, то Олександр відповів: - «Спочатку знайомство з автором. Потім перемовини. Потім читаю книжку. Паралельно роблю ескізи, замальовки майбутніх персонажів. Потім обговорюю те, що вийшло  з замовником.

-        А раптом ви прочитали книжку і вона вам не сподобалась, що тоді?

«Якщо книжка зовсім не сподобалась, то й не вийде гарних ілюстрацій».

-        Де ви шукаєте натхнення?

-        «У творчості талановитих ілюстраторів, художників, у фільмах»

 А зараз  ми пропонуємо вам декілька робіт цього талановитого художника –ілюстратора.


Немає коментарів:

Дописати коментар