вівторок, 9 травня 2023 р.

Сторінками історії другої світової війни - операція "Френтік"

  "8 травня Україна та вільний світ згадують про шість страшних років в історії людства. З 1939-го по 1945-й… Роки, які забрали життя мільйонів людей, зокрема 8 мільйонів українців. Роки окупації та звірств, кровопролитних боїв, бомбардувань, блокад і масових страт, Голокосту. Усього зла, яке нацизм приніс світу, приніс на нашу землю. Незважаючи на жахливі події сьогодення, які заповнили всі наші думки, ми не повинні забувати і інші історичні події життя нашої Держави. І тому працівники бібліотеки – філії № 6 Центральної бібліотеки ПМТГ вирішили провести годину пам’яті про події другої світової війни на прикладі операції «Френтік». 

   Operation «Frantic») — кодова назва спільної радянсько - американської військової операції з човниковим рухом американських бомбардувальників за трикутником Англія — Італія — Полтава у червні — вересні 1944 року, метою якої було завдання масованих авіаційних ударів по важливих військових і промислових об'єктах Німеччини ...

На захід до нас завітали хлопці, які майже всі проживають в авіамістечку і тому їм було цікаво послухати про події, які відбувалися на тих вулицях і навіть у будинках де вони зараз мешкають. Дітям показали документальний фільм  «Сквозной удар» - авіабаза особливого призначення, надали фото та копії документів того часу.


 Наша пам'ять не знає кордонів.

Немає коментарів:

Дописати коментар